Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
[email protected]

Czemu SIMP działa głównie w internecie?

5 miesięcy temu · · Możliwość komentowania Czemu SIMP działa głównie w internecie? została wyłączona

Czemu SIMP działa głównie w internecie?

SIMP to postać kojarzona głównie z wszelkiego rodzaju social mediami. I o ile możemy natknąć się na niego również w prawdziwym życiu, to wcale nie jest powiedziane, że łatwo go wtedy rozpoznamy. W internecie znikają nasze granice i hamulce, a wielu SIMPów chowa do kieszeni swoje poczucie wstydu i zaczyna się ujawniać. Internet daje nam anonimowość, co sprzyja pokazywaniu naszej prawdziwej twarzy.

Internet to idealna przestrzeń do realizowania swoich potrzeb na każdej płaszczyźnie. Niektórzy za jego pomocą wyładowują złość i wyzywają losowych użytkowników, inni oglądają filmy dla dorosłych, a jeszcze inni ośmieszają się przed kilkutysięczną widownią dziewczyny prowadzącej transmisję na żywo, prawiąc jej komplementy i wysyłając ogromne pieniądze z prośbą o rozmowę. Ci ostatni to oczywiście SIMPy. To właśnie tak zaczęła się ich przygoda w internecie. Poczucie anonimowości i tego, że inni ludzie na danej transmisji nas nie znają, ośmiela nas i pozwala nam przekroczyć granice dobrego smaku.

SIMP w internecie ma dostęp do wszystkiego, czego potrzebuje, czyli kobiet, które nie mogą od niego uciec. Mogą to być dziewczyny transmitujące na żywo, ale także modelki z Instagrama czy zwykłe dziewczyny na FaceBooku. Może do nich pisać, nawet jeśli w realnym świecie nie ma do nich dostępu. Tu nikt nie widzi tego, co robi, a do tego jeśli pisze z kimś prywatnie, to dana osoba nie ma prawa opublikować jego wizerunku, nie wystawia się więc na ośmieszenie. Do tego ma do takich kobiet nieograniczony dostęp, a to oznacza, że może pisać z inną dziewczyną każdego dnia i nie przejmować się odrzuceniem.

Do tego dochodzi również psychologia tłumu. Kiedy SIMP zaczyna się ośmieszać w internecie, wiele osób namawia go do tego, żeby robił to dalej, żeby mogli śmiać się z niego dłużej. Kobiety, które nie mogą publicznie powiedzieć, że ich to krępuje, muszą akceptować obecność takich osób na swoich social mediach, co również dodaje im odwagi. I w rezultacie masa młodych i starszych chłopaków zaczyna publicznie okazywać, że są SIMPami, mimo że w prawdziwym życiu nigdy by czegoś nie powiedzieli albo nie zrobili. Kiedy czują się anonimowi, poczucie wstydu i niepewność mogą wyparować.

Kategorie: Schorzenia